. . . . . . . خانه پدری . . . . . . .
اولین تارنمای خبری و تحلیلی ملایر

ونايي در تذكري آيين‌نامه‌اي برای جلوگیری از تضییع حقوق ملایر در زمینه فرودگاه درخواست کرد:

برخورد وزير راه با مدير عامل شركت فرودگاه‌هاي كشور


به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، حسن ونائي نماينده ملاير و عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس در جلسه علني امروز در تذكري آيين‌نامه‌اي اظهار داشت: وزير راه و ترابري فرد بسيار خوبي است؛ اما ما نمي‌دانيم با برخي مديران وي چه‌كار كنيم.
وي با تذكر به مدير عامل شركت فرودگاه‌هاي كشور براي شنيدن سخنان ديگران خاطر نشان كرد: مردم ملاير به هيچ احدي اجازه نمي‌دهند كه حقوق آنها را تضييع كند.
نماينده ملاير كه معتقد است مديرعامل شركت فرودگاه‌هاي كشور رفتار بسيار خصمانه‌اي دارد و گزارش‌هاي سفارشي مي‌دهد، در پايان تذكر خود از حميد بهبهاني خواست كه جلوي رفتارهاي نادرست نامبرده را بگيرد؛ در غير اين صورت در صحن علني رفتارهاي او را به اطلاع نمايندگان مردم و ملت مي‌رساند.
حجت‌الاسلام سيد محمدحسن ابوترابي‌فرد نايب رئيس اول مجلس كه رياست بخشي از صحن علني را بر عهده داشت، در پاسخ به تذكر ونائي گفت: انشاءالله وزير راه و ترابري اين موضوع را مورد بررسي قرار داده و گزارش آن را ارائه مي‌دهد.
نوشته شده در تاريخ 89/05/26 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
طرح چارت بیمارستان ها و اراضی ملی مورد اعتراض واقع شد؛

نماینده ملایر در تذکر آیین نامه ای:

افزايش چارت سازماني بيمارستانها مغاير برنامه چهارم است.

حسن ونايي، به استناد ماده 22 آيين‌نامه و با اشاره به نطق يكي از ناطقان امروز افزايش چارت سازماني بيمارستانها را مغاير ماده 7 قانون برنامه چهارم دانست و گفت: وزارت بهداشت يا معاون برنامه‌ريزي رييس‌جمهور نمي‌تواند مغاير برنامه چهارم چارت جديدي را تصويب كند، لذا بهتر است طرح يا لايحه‌اي به مجلس بيايد تا ماده 7 برنامه چهارم اصلاح شود. ،حسن ونايي، به استناد ماده 22 آيين‌نامه و با اشاره به نطق يكي از ناطقان امروز افزايش چارت سازماني بيمارستانها را مغاير ماده 7 قانون برنامه چهارم دانست و فت: وزارت بهداشت يا معاون برنامه‌ريزي رييس‌جمهور نمي‌تواند مغاير برنامه چهارم چارت جديدي را تصويب كند، لذا بهتر است طرح يا لايحه‌اي به مجلس بيايد تا ماده 7 برنامه چهارم اصلاح شود. بر اساس این گزارش نماينده مردم ملاير همچنین با اشاره به طرح يك فوريتي توزيع شده بين نمايندگان در خصوص واگذاري دو هزار هكتار از اراضي چابهار، آن را مغاير اصل 83 قانون اساسي دانست و گفت: واگذاري اموال دولتي به بخش خصوصي يا شهرداري‌ها مغاير اصول 83 و 75 قانون اساسي است.حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد، رياست جلسه مجلس در پاسخ به تذكر ونايي در خصوص طرح يك فوريتي مذكور گفت: فوريت اين طرح الان مطرح است و به نظرم در مورد فوريت آن مخالف و موافق مي‌توانند صحبت كنند و بعد احيانا به هر تصميمي مجلس رسيد، كميسيون به نقطه نظرات شما توجه كندر اساس این گزارش نماينده مردم ملاير همچنین با اشاره به طرح يك فوريتي توزيع شده بين نمايندگان در خصوص واگذاري دو هزار هكتار از اراضي چابهار، آن را مغاير اصل 83 قانون اساسي دانست و گفت: واگذاري اموال دولتي به بخش خصوصي يا شهرداري‌ها مغاير اصول 83 و 75 قانون اساسي است.حجت‌الاسلام ابوترابي‌فرد، رياست جلسه مجلس در پاسخ به تذكر ونايي در خصوص طرح يك فوريتي مذكور گفت: فوريت اين طرح الان مطرح است و به نظرم در مورد فوريت آن مخالف و موافق مي‌توانند صحبت كنند و بعد احيانا به هر تصميمي مجلس رسيد، كميسيون به نقطه نظرات شما توجه كند

نوشته شده در تاريخ 89/05/25 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

دولت به خودكفايي در توليد محصولات اساسي كشاورزي ملزم شد.

 

حسن ونايي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص مواد مصوب كميسيون تلفيق برنامه در جلسه امروز (شنبه) اظهار داشت: جلسه كميسيون تلفيق برنامه پنجم صبح امروز آغاز به كار كرد.
وي افزود: در جلسه امروز مواد 130 تا 136 لايحه كه مختص به بخش كشاورزي بود مورد بررسي قرار گرفت و سرانجام به تصويب كميسيون تلفيق برنامه رسيد. عضو كميسيون تلفيق برنامه در رابطه با ماده 130 لايحه برنامه پنجم تصريح كرد: ماده 130، به منظور حفظ ظرفيت توليد جهت نيل به خودكفايي در توليد محصولات اساسي كشاورزي در جلسه امروز مورد بررسي و تصويب قرار گرفت.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/05/24 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

شمارش معکوس برای بهره برداری از راه آهن ملایر آغاز شد.

حسن ونایی ضمن اعلام این مطلب گفت:برای اولین بار ما از نزدیک شاهد خیرات و برکات جلسات استانی دولت بودیم وی ادامه داد:انچه مسلم است ساختار دیوانی برای کشور وسیعی چون ایران خیلی جواب نمی دهد و نگاه دولت برای جلسات استانی نگاه جدید و موفقی بوده است.وی در ارزیابی مزایای این گونه سفرهابه ملایر پرس گفت:از جمله مزایای مترتب بر این جلسات عبارتند از 1-شناخت مزیت نسبی هر منطقه2-ارتباط مستقیم مردم و دولتمردان3-عادلانه تر بودن تقسیم منابع دولتی

ایشان ضمن اعلام اختصاص  هزار و 150 میلیارد تومان به طرح های استان همدان گفت :البته چانه زنی نمایندگان در تصویب بودجه ها موثر واقع شد و این سفر واقعا سفر پر خیر و برکتی بود.وی ادامه داد با انجام این سفر طلسم بزرگراه توره-ملایر شکسته شد،طلسم راه اهن شکسته شد کمربندی ملایر تصویب شد ،پردیس سینمایی ملایر ،بزرگراه سامن-نهاوند-بروجرد،ساختمان گمرک ملایر و پژوهشکده کشمش ملایر هم تصویب شدند.نماینده ملایر در پایان ضمن تشکر از حضور تقریبا هشت هزار نفر از مردم شریف ملایر در همدان جهت استقبال از رییس جمهور و هیات دولت گفت:ما همچنین از حسن توجه ریاست محترم جمهوری دکتر احمدی نژاد و معاون اول ایشان جناب اقای رحیمی به شهرستان ملایر تقدیر می نماییم.

 

منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/05/21 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

با عنایت به اهمیت ایجاد صنایع پایین دستی نفت، گاز و پتروشیمی و نقش آن در رشد و توسعه شهرستان ملایر به زودی نقدی در زمینه دلایل خروج پتروشیمی قبلی از شهرستان ملایر و تصویب پتروشیمی جدید در مصوبات سومین هیئت وزیران تقدیم خوانندگان محترم خواهد شد.

نماینده ملایر:

عمليات اجرايي پتروشيمي ملاير به زودي آغاز مي شود.

"حسن ونايي" در جمع خبرنگاران افزود: احداث پتروشيمي، به دلايل مختلف در سال هاي گذشته از ملاير خارج شده بود که در اين سفر مجوز احداث آن، طبق مصوبه هيات دولت و رييس جمهور اخذ شد. وي اظهار داشت: با احداث اين پتروشيمي، محصول پروپيلن با هشت هزار بشکه خوراک از محل پالايشگاه اراک در پتروشيمي ملاير توليد مي شود. نماينده مردم ملاير ادامه داد: اين پروپيلن براي صنايع نساجي، کامبوزيت، خودرو سازي و صنايع پايين دستي مورد استفاده قرار مي گيرد. ونايي، همچنين از احداث منطقه ويژه اقتصادي خشکبار ملاير به عنوان يکي ديگر از مصوبات هيات دولت خبر داد و افزود: اين شهرستان با برخورداري از 10 هزار هکتار باغ و توليد 228 هزار تن انگور، داراي رتبه دوم کشوري است و نياز به يک منطقه ويژه در اين زمينه داشت. وي ادامه داد: علاوه بر اين، مردم شهرستان، شروع عمليات ريل گذاري راه آهن به منطقه ملاير را جشن مي گيرند. عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس با بيان اينکه راه آهن غرب کشور در حوزه شهرستان ملاير تا دهه فجر سال جاري به بهره برداري مي رسد، گفت: براي تکميل اين طرح و پرداخت مطالبات پيمانکاران، اعتباراتي در مصوبه هيات دولت به آن اختصاص يافت. نماينده مردم ملاير در خانه ملت همچنين احداث بزرگراه سامن به سمت سه راهي نهاوند، احداث ساختمان اداري شبکه بهداشت، گمرک و تعزيرات حکومتي ملاير و اردوگاه فرهنگي و تربيتي مدد جويان بهزيستي را از مصوبات سفر سوم هيات دولت به استان عنوان کردادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/05/17 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

موضع گيري در برابر نقد منصفانه خبرنگاران درست نيست.

"حسن ونايي" افزود: برخورد نامناسب برخي مديران با خبرنگاران موجب اجحاف در حق و حقوق اين قشر فعال و تاثير گذار شده است. وي اضافه کرد: مديران دستگاه ها و نهاد هاي اجرايي بايد با تعامل مطلوب با خبرنگاران و ارايه آمار شفاف از عملکرد دستگاه، مردم را از فعاليت هاي صورت گرفته و در حال اجراي آن دستگاه مطلع کنند.
نماينده ملاير در خانه ملت همچنين بيان کرد: حرفه خبرنگاري در صورت همسو بودن با آرمان هاي انقلاب مي تواند در اعتلاي کشور تاثير گذار باشد. وي انعکاس درست و به موقع اخبار و رويدادهاي روزمره توسط خبرنگاران را بسيار پر اهميت دانست و اظهار داشت: بيشتر خبرنگاران با کمترين امکانات، کمبودها و نارسايي ها و همچنين ظرفيت هاي دورترين و محرومترين نقاط استان و شهرستان را به مسوولان منتقل مي کنند. اين نماينده مجلس افزود: انتقال درست اخبار توسط خبرنگاران و به دنبال آن رفع نارسايي ها توسط مسوولان رضايتمندي مردم را به دنبال خواهد داشت. ونايي با گرامي داشت ياد وخاطره شهيد صارمي اظهار داشت: خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران به عنوان اصلي ترين پايگاه اطلاع رساني دولت بهترين منبع و مرجع براي دريافت اطلاعات درست است

نوشته شده در تاريخ 89/05/17 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر به سفر عمره رفت.

امین حسین رحیمی به سفر عمره رفته است. وی با استفاده از تعطیلات تابستانی خانه ملت برای انجام عمره مفرده راهی عربستان شده است و به همین دلیل در سفر سوم هیئت دولت به استان همدان حضور نداشت.

 

منبع: ملایرنیوز

نوشته شده در تاريخ 89/05/17 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

گزارش حسن ونایی از مصوبات سفر سوم دولت به استان همدان

در سفر سوم رئيس جمهور به همدان اختصاص يك هزار و 150 ميليارد تومان تسهيلات توسط بانك‌هاي عامل براي بنگاه‌هاي زودبازده استان مصوب شد. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي گفت: در اظهار داشت: سفر سوم هيئت دولت به استان همدان سفري پرخير و بركت براي استان بود و نگاه عدالت‌محور رئيس جمهور يك بار ديگر تابيده شد و مناطق محروم را مدنظر قرار داد. وي مهم‌ترين اين مصوبات را در ملاير تصويب ايجاد منطقه ويژه اقتصادي دانست و افزود: ملاير به عنوان قطب كشاورزي در استان و قطب توليد انگور در كشور مطرح است و با 10 هزار هكتار باغات انگور و سالانه توليد بيش از 10 هزار تن انگور رتبه دوم را در كشور دارد.


ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/05/17 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

دولت بايد اعتبار مستقل را براي تيم پاس اختصاص دهد.

"حسن ونايي" با اعلام این مطلب افزود: تيم پاس در اين سه سال اخير هزينه هاي هنگفتي را صرف کرده و همين امر باعث شده تا هيات هاي ورزشي استان همدان با کمبود اعتبار مالي مواجه شوند. وي اضافه کرد: در آستانه سفر سوم هيات دولت به استان همدان، انتظار داريم دکتر احمدي نژاد رييس جمهوري اين مشکل را برطرف کرده و همچون تيم هاي وابسته به دولت، اعتبار مستقل از استان همدان را براي پاس اختصاص دهد. وي اظهار داشت: تيم پاس نياز به درآمدزايي و جذب حاميان مالي بخش خصوصي دارد و اينکه از اعتبارات استاني صرف اين تيم شود، جايز نيست. نماينده مردم ملاير با انتقاد از اجرايي نشدن مصوبه ساخت ورزشگاه پنج هزار نفري اين شهرستان گفت: باوجود تصويب اين طرح در سفر دوم رياست جمهوري به استان، متاسفانه عمليات اجرايي آن صورت نگرفته است. وي افزود: اين ورزشگاه خواسته انبوه ورزشکار شهرستان ملاير است که انتظار دارند در سفر سوم رياست جمهوري تحقق يابد. به گفته ونايي، تاکنون چند طرح ورزشي مصوبه هيات دولت در دو سفر گذشته به استان همدان به خصوص در روستاهاي شهرستان ملاير تحقق نيافته است. وي افزود: مشکلات و کمبودهاي ورزش شهرستان ملاير را به جديت دنبال مي کنيم و رييس جمهوري مي خواهيم به اين شهرستان توجه ويژه اي داشته باشد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/05/12 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

در سفر رئيس جمهور به همدان؛
اشتغالزايي اولويت اختصاص بودجه در همدان باشد.

حسن ونايي اظهار داشت: حضور هيئت دولت در استان همدان مزيت بسيار مناسب و فرصت طلايي است كه مي‌توان از اين وضعيت در راستاي حل مشكلات و معضلات استان بهره‌برداري كرد. وي افزود: بر اساس آخرين آماري كه مركز آمار ايران منتشر كرده، همدان رتبه بيست و نهم كشور را از نظر نرخ بيكاري دارد كه اين رقم در سال 87، چهار درصد بوده اما در سال 88 به بالاترين نرخ افزايش يافته كه از اين نظر بايد مورد توجه ويژه‌اي قرار بگيرد. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه همدان رتبه نخست بيكاري را دارد، تصريح كرد: بزرگ‌ترين مشكل مهم امروز همدان، بيكاري موجود در آن است كه در اين راستا بايد به ايجاد صنايع مولد پايدار و اشتغال پايدار در استان اهتمام ورزيد كه اين امر بايد در دور سفر سوم رياست جمهور مورد توجه قرار بگيرد.
ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/05/11 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

همزمان با سفر هیئت دولت به همدان فاز اول محور ملایر به توره، سینما بهمن، کارخانه کاغذ گرافت و پست 230 کیلوولتی برق به بهره برداری می رسند.

حسن ونایی با اعلام این خبر افزود: پرو ژه های شهر ستان ملایر که در سفر استانی هیات دولت به استان به بهر ه برداری خواهند رسید عبارتند از:

1-قطعه اول بزرگرا ملایر - توره (تا شهر زنگنه)با اعتبار سی میلیارد تومان

2-باز گشایی سینما بهمن (شایان ذکر است بازسازی سینما بهمن با اعتباری بالغ بر 750 میلیون تومان انجام شده است)
3-شرکت کاغذ کرافت ملایر با اعتبار سیزده میلیارد و پانصد میلیون تومان و ظرفیت اشتغال زایی 100 نفر

4-سیلوی 20 هزار تنی ملایر با اعتبار هفت میلیارد تومان

5-پست 230کیلو ولت مهر اباد با اعتبار سی و یک میلیارد و چهار صد میلیون تومان

نماینده ملایر در مجلس در ادامه افزود: امیدواریم پروژه سد کلان نیز با اعتبار شصت میلیار تومان به بهره برداری برسد،ایشان در پایان خاطر نشان کرد:جشن ورود راه اهن به ملایر هم در این ایام در شهرک فولاد جعفری بر گزار خواهد شد،لازم به ذکر است راه اهن ملایر جزیی از پروژه راه اهن غرب کشور است که ایران را به عراق پیوند می دهد و ملایر بخشی از این طرح ملی می باشد که پیش بینی می شود تا روز جشن 55 کیلو متر از مسیر اراک -ملایر ریل گذاری شود.

 

منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/05/11 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
 نماینده ملایر:

اشتغال پایدار نیاز اصلی استان همدان است.

 

امین حسین رحیمی گفت:  توجه به اشتغال پايدار را از اولويت‌هاي قابل طرح در دور سوم سفر رياست جمهوري به استان دانست و اظهار داشت: موضوع اشتغال مهم‌ترين مشكل جوانان استان همدان است به طوري كه طي آمار سال گذشته، اين استان از نظر درصد آمار بيكاري به نسبت جمعيت، رتبه 27 كشوري را داشت كه بسيار جاي نگراني و تأسف دارد. امین حسین رحیمی، شاخصه پايدار بودن براي اشتغال‌هاي ايجاد شده را بسيار مهم ارزيابي كرد و افزود: ممكن است طي برخي برنامه‌ريزي‌ها، شاهد ايجاد اشتغال‌هاي موقت در سطح جامعه باشيم كه به طور قطع اين نوع از اشتغال را نمي‌توان به عنوان اشتغال قابل اطمينان تلقي كرد. نماينده مردم ملاير با اشاره به تلاش‌هاي استاندار همدان به منظور ايجاد اشتغال در سطح استان ابراز داشت: بيمه افراد شاغل و پرداخت مزايا و حقوق حداقلي وزارت كار را مي‌توان از مؤلفه‌هاي يك اشتغال پايدار برشمرد كه بايد در اين راستا حركتي هدفمند و مؤثر داشت. وي در ادامه تزريق اعتبار به منظور اتمام طرح‌هاي نيمه‌تمام در استان را به عنوان ديگر اولويت‌ قابل طرح در سفر سوم رئيس جمهور قلمداد كرد و گفت: متأسفانه به دليل نبود اعتبارات كافي شاهد عدم تكميل برخي طرح‌ها از مصوبات سفر اول و دوم رئيس جمهور به استان هستيم كه تأمين اعتبار مورد نياز براي آن‌ها مي‌تواند مردم را از مواهب ناشي از آن بهره‌مند سازد. رحيمي در پايان پروژه حياتي چهاربانده كردن محور ملاير ـ توره را يكي از اين طرح‌ها دانست و ابراز داشت: حدود 13 ميليارد تومان به منظور تكميل اين طرح نياز است كه در صورت تأمين مبلغ مورد نياز تا پايان سال جاري به بهره‌برداري مي‌رسد و موجب كاهش تصادفات در اين منطقه مي‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس/ملایرنیوز 

نوشته شده در تاريخ 89/05/11 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

 اصرار بر جرم ‌موجب تشديد مجازات خواهد شد.

امين حسين رحيمي سخنگوي كميسيون قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي ،در خصوص برخي افراد كه در جريان فتنه سال گذشته روانه زندان شدند و دوره محكوميت خود را گذرانده‌اند و يا به قيد وثيقه از زندان آزاد شده‌اند و هم اكنون بر مواضع قبلي خود اصرار مي‌ورزند، اظهار داشت: كسي كه به يك مجازات محكوم شده و آن مجازات را تحمل كرده اگر يك بار ديگر مرتكب جرم قبلي شود، مشمول مقررات تكرار جرم خواهد شد. وي در اين رابطه افزود: بر اساس مقررات تكرار جرم فرد اگر جرم خود را تكرار كند مجازات‌هاي وي تشديد خواهد شد، وقتي كسي دستگير شود سوابقش مورد بررسي قرار خواهد گرفت و اگر آن فرد سابقه داشته باشد در حكمش تشديد مي‌شود و اين سازوكاري است كه قانون در خصوص اين دست از افراد در نظر گرفته است. رحيمي با بيان اينكه قانون براي جلوگيري از تكرار جرم قاعده تشديد را در نظر گرفته است، ادامه داد: هر چقدر كه خطرات جرم بيشتر باشد، جامعه بيشتر آسيب مي‌بيند لذا قاضي با توجه به جرم فرد تشديد بيشتري را در محاكمه لحاظ مي‌كند. سخنگوي كميسيون قضايي و حقوقي مجلس خاطرنشان كرد: براي تعيين ميزان جرم بايد به قانون مراجعه كرد، بر اين اساس قاضي مي‌تواند حتي از مجازات‌هاي تكميلي مانند محروميت از برخي حقوق اجتماعي و يا تبعيد هم بهره بگيرد. وي اظهار داشت: كلمه فتنه يك واژه است ولي وقتي كه اين مسئله وارد دستگاه قضايي مي‌شود بايد آن را با يكي از مصاديق جرم مانند مسائل امنيتي، زدوخورد و يا تخريب اموال عمومي مطابقت داد و بر اساس آن براي مجرم حكم صادر کرد.

 

منبع:خبرگزاری فارس/ ملایر پرس

نوشته شده در تاريخ 89/05/11 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

 همه‌پرسي اصلاح قانون اساسي مسير ساختاري نظام سياسي را هموارتر كرد

 

امين‌حسين رحيمي با اشاره به ششم مرداد ماه، سالروز همه‌پرسي اصلاحيه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران اظهار داشت: تهيه و تدوين سريع قانون اساسي و تصويب آن، پس از پيروزي انقلاب اسلامي يكي از دستاوردهاي جمهوري اسلامي ايران به شمار مي‌رود كه در ديگر كشورهايي كه انقلاب در آن‌ها به وقوع پيوسته، كمتر شاهد تصويب سريع قانون اساسي بوده‌ايم. وي با بيان اينكه قانون اساسي معيار و ملاك انجام حدود و اختيارات همه سازمان‌هاي حكومتي است، افزود: تدوين و تصويب سريع اين قانون مهم در كشور در آن سال، نشان از توانايي بالاي جمهوري اسلامي و يكي از نقاط قوت آن است. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: البته به دليل نوپا بودن اين قانون، در برخي از اصول در مقام اجرا مشكلاتي به وجود آمد كه از آن جمله مي‌توان به موضوع مديريت قوه قضاييه اشاره كرد كه به صورت شورايي اداره مي‌شد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/05/06 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

معاون اول رئیس جمهور به شهرستان ملایر می آید.


حسن ونایی گفت: در سه شنبه هفته جاری معاون اول رئیس جمهور به منظور افتتاح و آغاز چند پروژه به شهرستان ملایر سفر می‌کند. وی افزود: محمد‌رضا رحیمی روز سه شنبه پست 230 کیلو‌ولتی ملایر و سینمای این شهر که هر کدام به ترتیب 32 میلیارد تومان و 750 میلیون تومان کسب هزینه کردند، افتتاح می‌کند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: به دنبال سفر معاون اول رییس جمهور، همچنین ساخت پروژه استادیوم پنج هزار نفری ملایر نیز با اعتباری بیش از شش میلیارد تومان آغاز می‌ شود.


منبع: خبرگزاری فارس
نوشته شده در تاريخ 89/05/03 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

پس از دو سال برنامه ریزی و تلاش مداوم  و قابل تقدیر مسئولین؛

نماینده ملایر:

هفته آینده عملیات اجرایی اولین کارخانه فروسیلیس شهرک امام رضا (ع) آغاز می شود.

حسن ونایی گفت: هفته آینده کلنگ اولین کارخانه فروسیلیس غرب کشور در شهرک امام رضا (ع) ملایر به زمین زده میشود .نماینده ملایر  افزود:این کارخانه که قرار است با استفاده از تجهیزات روز دنیا سنگ سیلیس را فرآوری و دانه بندی نماید، با سرمایه گذاری بخش خصوصی و مشارکت بانک صنعت و معدن احداث خواهد شد. ونایی اعتبار پیش بینی شده برای احداث کارخانه فوق را 21 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: در این شهرک 5 کارخانه پیشرفته و مرتبط احداث میشود.وی کارخانه الیاف شیشه ای با اعتبار 90 میلیارد تومان و کارخانه ظروف شیشه ای اوپال با اعتبار 45 میلیارد تومان را دو کارخانه دیگر این شهرک ذکر کرد که برای دریافت تسهیلات به بانک صنعت ومعدن معرفی شده اند وبزودی عملیات احداث آنها شروع خواهد شد. ونایی تاخیر پیش آمده در روند اجرایی این شهرک را جذب سرمایه گذار دانست وافزود: درحال رایزنی با سرمایه گذاران محلی برای مشارکت در این شهرک هستیم .

 

منبع: ملایرنیوز

نوشته شده در تاريخ 89/05/01 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

حق مسلم ايران است كه در هر نقطه‌اي اشرار را سركوب کند.

حسن ونایی گفت: مذهب شيعه برگرفته از قيام سيدالشهدا است كه در اين زمينه شيعه با شهادت و خون دادن عجين بوده و ترسي از اين حيث به خود راه نمي‌دهد. وي افزود: شهيد كردن شيعه نمي‌تواند دشمنان را به اهداف شومشان برساند چون با اين عمل شيعه راسخ‌تر به عقايد و اهدافش مي‌شود كه در اين راستا اگر يك شيعه را بكشند، بايد به مقابله و جهاد در برابر آن‌ها برخاست. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: امروز نهال انقلاب با رشادت‌ها و شهادت‌هاي شيعيان به يك درخت تنومند تبديل شده است و ايران اسلامي مقتدر و سربلند در سطح بين‌المللي و دنيا عرض اندام مي‌كند. وي با بيان اينكه درخت تنومند جمهوري اسلامي تنه به تنه كشورهاي استكباري مي‌زند، بيان داشت: امروز با دستاورهاي انقلاب و رشادت‌هاي شيعيان در عرصه نظام جهاني؛ ايران اراده جمهوري اسلامي و مكتب شيعه را معرفي مي‌كند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/05/01 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر در تذكري آيين‌نامه‌اي:
 
وزیر بازرگانی مستقیم در چشم نمایندگان نگاه می کند و دروغ می گوید!
 
حسن ونایی در تذكري آئين نامه‌اي از ارائه آمارهاي اشتباه از سوي وزير بازرگاني در خصوص وضعيت واردات و صادرات در كشور انتقاد كرد. نماينده ملاير هنگام مطرح شدن سؤال حسيني صدر از وزير بازرگاني در جلسه علني يكشنبه، در تذكري آئين نامه‌اي، اظهار داشت: هيئت رئيسه بر اساس آئين نامه مجلس قسم خورده كه حرمت نمايندگان را حفظ كند. وي افزود: وزير بازرگاني راست راست و چشم در چشم نمايندگان نگاه مي‌كند و دروغ مي‌گويد. نماينده ملاير خاطرنشان كرد: همه مي‌دانند واردات بي رويه محصولات كشاورزي به كشور موجب شده كه باغداران به زمين سياه كشيده شوند.
ونايي يادآور شد: همه آمار‌هاي ارائه شده دروغ است ولي هيئت رئيسه در اين زمينه موضع گيري نمي‌كند. سيد شهاب الدين صدر كه رياست بخش پاياني جلسه امروز مجلس را بر عهده داشت در پاسخ به تذكر وي گفت: تذكر شما بر عليه اظهارات وزير است نه اداره جلسه.

منبع: خبرگزاری فارس
نوشته شده در تاريخ 89/04/29 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

 پس از دو سال پیگیری و تذکر مداوم و همزمان با سفر سوم هیئت محترم دولت به استان همدان؛

نماینده ملایر:

چارت جدید فرمانداری ویژه ملایر ابلاغ می شود.

 

 حسن ونایی گفت: همزمان با سفر هیئت دولت به استان همدان دو وزیر به شهرستان ملایر سفر می کنند. نماینده مردم ملایر در مجلس با بیان این مطلب  گفت: حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای افتتاح سینمای بهمن ملایر و بهبهانی وزیر راه و ترابری برای افتتاح فاز اول جاده 4بانده ملایر- توره ،بررسی طرح راه آهن اراک – ملایر و فرودگاه ولیعصر (عج)، به این شهرستان می آیند. حسن ونایی از بررسی روند ایجاد منطقه ویژه اقتصادی سامن و ابلاغ چارت جدید فرمانداری ویژه ملایردر جلسه  سفر هیئت دولت به استان همدان خبرداد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران/ملایرنیوز 

نوشته شده در تاريخ 89/04/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

قضات مرتکب جرايم غير عمد از سمت قضايي تعليق نمي شوند.

"امين حسين رحيمي" با اعلام این مطلب افزود: براساس اين طرح که هم اينک در کميته حقوق عمومي کميسيون حقوقي و قضايي مجلس کميسيون در حال رسيدگي است جرايم و تخلف هايي که علت تعليق قاضي از پست قضايي نمي شوند نظير سوانح رانندگي غير عمد در طرح نظارت بر عملکرد قضات مشخص شده است. وي با ذکر اطاله دادرسي به عنوان يکي از تبعات منفي تعليق قضات اضافه کرد: براي تعليق سمت قضايي جرم بايد متناسب با اين مجازات باشد. نماينده ملابر در خانه ملت ادامه داد: در صورت موافقت نمايندگان مجلس با اين طرح از اين پس دادگاه عالي انتظامي قضات با دعوت از قاضي و شنيدن دفاعيات قاضي به پرونده وي رسيدگي مي کند. وي گفت: اين ماده از طرح نظارت بر عملکرد نظارت بر رفتار و عملکرد قضات هم اکنون در کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در حال بررسي است. طرح نظارت بر رفتار و عملکرد قضات که به امضاي 43 نفر از نمايندگان مجلس رسيده است داراي چهار فصل و 46ماده است.

 

منبع: ایرنا/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/04/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

40 میلیارد ریال برای گازرسانی روستاهای ملایر اختصاص می یابد.

با پیگیری نمایندگان ملایر در خانه ملت ،امسال 40 میلیارد ريال برای گازرسانی روستاهای شهرستان ملایر اختصاص یافت. حسن ونایی افزود: این اعتبار برای گازرسانی به 20 روستا اختصاص یافته که در مرحله ی اول 10 میلیارد ريال آن از شرکت گاز ایران به شرکت شهرستان ابلاغ شده است. حسن ونایی با اشاره به گازرسانی بیش از 65 درصد روستاهای شهرستان ملایر افزود: 30 میلیارد ريال دیگر این طرح تا پایان امسال با توجه به پیشرفت گازرسانی ها ابلاغ خواهد شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران/ملایر نیوز


 

نوشته شده در تاريخ 89/04/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

حرکات تروریستی خللی در روند اعتلای ایران اسلامی ایجاد نمی کند.

"حسن ونايي"شهادت جمعي از مردم بيگناه زاهدان در عمل تروريستي اخير را به خانواده هاي آنان تسليت گفت و افزود: اين حرکت هاي ناشايست بر خلاف نظر و تحليل هاي سران استکبار موجب وفاق و همدلي و اتحاد بيشتر بين مسوولان و مردم ايران خواهد شد. وي اضافه کرد: اين حرکت ناشايست نشان داد که سران استکبار در مراودات سياسي در برابر ملت ايران به زانو درآمده و سعي دارند با اجير کردن اشرار و حرکات تروريستي و انتحاري به خصوص در غرب و جنوب شرقي کشور، ملت ايران را تحت فشار قرار دهند. وي با ذکر اينکه اين سياست نادرست غرب شکست خورده است گفت: دستگيري ريگي و اعدام اين شرور نشان داد که اقتدار و امنيت در کشور ايران بسيار بالا است و دشمنان نظام با اين حرکات کورکورانه نمي توانند کاري از پيش ببرند. نماينده ملاير در خانه ملت با بيان اينکه نمي توان با ملت ايران مثل کشور عراق و افغانستان رفتار کرد گفت: اگر چه سران استکبار با حمله به اين کشورها خود را در منجلاب گرفتار کردند و براي برون رفت از اين منجلاب بايد در مراودات سياسي با دولت ايران تغيير ايجاد کنند. وي در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا مبني بر وظيفه مجامع بين المللي در برخورد با اين حرکات نادرست اظهار داشت: بايد طبق منشور سازمان ملل و توافق نامه هاي منطقه اي اشرار را دستگير و در اختيار دولت ايران قرار دهند. ونايي تصريح کرد: البته دولت ايران اميدي به سازمان ملل که منحصر به چند قدرت بزرگ شده ندارد بر همين اساس با استفاده از توان سربازان گمنام امام زمان(عج) و نيروهاي دلسوز و ولايي بسيج بار ديگر مسببان اين فاجعه هولناک را دستگير خواهد کرد. دو انفجار مهيب پنجشنبه شب مقابل در ورودي مسجد جامع زاهدان بيش از 27 شهيد و يکصد مجروح برجاي گذاشت.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/04/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
در جلسه علنی امروز مجلس مطرح شد...

تذکر کتبی ونایی به وزیر راه در خصوص تعلل و کارشکنی در احداث فرودگاه ولیعصر (عج)


تذكرات كتبي نمايندگان به مسئولان اجرايي كشور امروز در صحن علني مجلس قرائت شد.  صبح امروز ونايي نماينده‌ مردم ملاير در مجلس شورای اسلامی به وزير راه در خصوص تعلل و كارشكني در احداث فرودگاه ولي عصر (عج) ملاير تذكر داد.

 

منبع: خبرگزاري فارس

نوشته شده در تاريخ 89/04/23 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

با پیشنهاد افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده مخالفم.


حسن ونایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: بر اساس سیاست‌های كلی ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص اهداف برنامه پنجم مقرر شد تا پایان برنامه پنجم هزینه‌های جاری دولت از محل منابع نفتی و ذخایر ملی نباشد. وی افزود: در این هدف مشخص شد كه هزینه‌های جاری دولت باید از طریق مالیات‌های مستقیم و غیرمستقیم كه اخذ می‌شود، تأمین شود؛ به همین دلیل بر اساس مصوبه‌ای كه كمیسیون تلفیق داشت، مقرر شد كه طی سال‌های برنامه پنجم، یك درصد مالیات بر غیرمستقیم افزوده شود كه همان ارزش افزوده است كه به همین عدد 5/6 درصد ارزش افزوده و 5/1 درصد عوارض می‌رسیم. نماینده مردم ملایر در مجلس تصریح كرد: با توجه به اینكه هم‌اكنون در شرایط ركود قرار داریم و بسیاری از صنایع ما با ظرفیت كامل فعالیت نمی‌كنند، با این پیشنهاد مخالف بودم. وی خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه این پیشنهاد در كمیسیون تلفیق مجلس به عنوان مصوبه تصویب شد، دلیل مخالفت من بر این است كه در حالت ركود و تورم قرار داریم و چون رونق اقتصادی نداریم، نمی‌توانیم این مالیات را اخذ كنیم.
نوشته شده در تاريخ 89/04/20 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

مفاد قانونی مشتمل بر ارکان بانک مرکزی و تعیین اعضای شورای پول و اعتبار تصویب شد.

 

ضو کمسیسون تلفیق مجلس در گفتگو با ملایر پرس گفت:ماده 80 ناظر بر ارکان بانک مرکزی جمهوری اسلامی است و ماده 81 ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار را مشخص می نماید .وی در ادامه به ملایر پرس گفت براساس ماده 80 در ارکان بانک مرکزی، مجمع عمومی بالاترین رکن است و رییس آن رییس جمهور می باشد که تعدادی از وزرا و معاون نظارت راهبردی رییس جمهور در آن عضویت دارند .وی اضافه کرد بر اساس این ماده رییس کل بانک مرکزی به پیشنهاد رییس جمهور و با تایید مجمع عمومی و با حکم ریاست جمهوری انتخاب خواهد شد.حسن ونایی همچنین با اشاره به ماده 81 لایحه عنوان کرد:براساس این ماده ترکیب اعضای شورای پول و اعتبار مرکب خواهد بود از رییس کل بانک مرکزی به عنوان رییس شورا،وزیر اقتصاد،معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور ،وزیر تعاون وپنج نفر از صاحب نظران پولی-بانکی و اقتصادی به پیشنهاد مشترک رییس کل بانک مرکزی،وزیر اقتصاد ومعاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور .


 

نوشته شده در تاريخ 89/04/19 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

وزیر ارشاد به توزیع ناعادلانه اعتبارات پاسخ دهد.

 

ونایی گفت: حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید جوابی برای توزیع نشدن 20 میلیارد ريال اعتبار انجمن های اسلامی استان در سالهای 87 و 88 در همه ی شهرستانها دهد. وی اضافه کرد: تمام این اعتبار فقط به شهر همدان اختصاص یافته است و این ناشی از عملکرد نادرست مسئولان استان و شهرستان در بحث حمایت از انجمن های ادبی، فرهنگی و هنری است.

 

منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/04/16 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

برای گازرسانی به روستاهای ملایر با مدیرعامل شرکت ملی گاز توافق شد.

 

حسن ونایی با اعلام این خبر به ملایر پرس افزود:با توجه به اینکه دولت به صورت میانگین برای هر علمک تقریبا چهل میلیون ریال هرینه می نماید ،براورد هزینه ها برای گاز رسانی به روستاهای مورد نظر تقریبا هشتاد میلیارد ریا ل می باشد و ما (ونایی و رحیمی)در جلسه ای که با مدیر عامل شرکت ملی گاز داشتیم  مقرر شد چهل میلیارد ریال از این مبلغ از محل منبع داخلی شرکت ملی گاز تامین شود.  وی در پایان با اعلام این خبر که عملیات گاز رسانی در روستاهای دو مسیر خواهد بو د، یک مسیر را دهستان کوه سرده شامل محمود اباد،ورچق،قجر اب،امام زاده عبدالله و قره تگینی و مسیر دیگر را روستاهای بهاره ، انجیره و دیگر روستاهای این مسیر عنوان کرد.

 

منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/04/16 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

 مجلس در قالب برنامه پنجم از ایثارگران حمایت می کند.

ونايي از تصويب ماده 48 قانون برنامه پنجم در كميسيون تلفيق خبر داد كه بر اساس آن 20درصد اعتبارات فرهنگي دستگاههاي اجرايي كشور صرف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت ميشود. وي در گفتگوی اختصاصی با ملایرنیوزبا بيان اين مطلب افزود :در اين قانون که در راستای حفظ و ارتقای منزلت ایثارگران در کمیسیون طرح و به تصویب رسیده ، تسهيلات جانبازان بالاي 50 در صد (بجز خودرو و حق پرستاري ) به فرزندان شاهد تعلق ميگيرد. نماينده ملاير گفت: در اين قانون بنياد شهيد و وزارت مسكن ملزم به  تامين مسكن ايثارگران فاقد مسكن شده اند وهزينه هاي درماني ايثارگران ،هزينه هاي ثبت نام و تحصيل آنان در دانشگاههاي آزاد،پيام نورو غير انتفاعي هم پرداخت ميشود. ونايي از الزام دستگاههاي اجرايي براي استخدام ايثارگران تا 25 درصد پذيرش خبر داد و گفت :تامين 10 درصد اعضاي هيئت علمي از بين ايثارگران واجد شرايط ،برخورداري همكاران تمام وقت كميته هاي انقلاب و سپاه پاسداران از خدمات بيمه بازنشستگي هم بخشي از اين قانون است. وي با اشاره به حضور خود و مفتح نماينده رزن در كميسيون تلفيق بودجه، به جلسات منظم دوهفته يكبار مجمع نمايندگان استان همدان اشاره كرد و رويكرد اين جلسات را بررسي كارشناسي نيازهاي استان در زمينه هاي مختلف و همراهي و همكاري با مديريت كلان استان دانست.
 
منبع: ملایرنیوز
 
نوشته شده در تاريخ 89/04/15 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
جلسه نمایندگان با وزیر راه برگزار شد.
 
نماینده ملایر: همزمان با سفر سوم دولت به استان همدان، عملیات اجرایی فرودگاه آغاز می شود.
 
ونایی، رحیمی و سنایی عصر امروز در جلسه ای با وزیر راه و ترابری، معاونین و مدیران وزارت راه و ترابری موضوع آغاز عملیات اجرایی فرودگاه ولیعصر (عج) را بررسی کردند. دراین نشست که بدون حضور نمایندگان بروجرد تشکیل شد ،مشکل وجود پست فشارقوی انتقال برق موجود در محل از نظر فنی بررسی ومقرر شد نمایندگان حاضر با همکاری وزارت نیرو نسبت به انتقال این خط اقدام نمایند. ونایی به ملایرنیوز گفت :نظر به اهمیت این فرودگاه در توسعه منطفه تلاش خواهیم کرد با همکاری وزارت نیرو و مسئولان منطقه ای وتامین نظر فنی وکارشناسی وزارت راه همزمان با سفر سوم دولت به استان همدان، عملیات اجرایی فرودگاه آغاز شود.
 
منبع: ملایرنیوز

خانه پدری:
نظر به نقش و اهمیت راه های ارتباطی به عنوان یکی از شاخصه های مهم پیشرفت و توسعه و با توجه به این که احداث فرودگاه یکی از مهم ترین زیرساخت های توسعه است که در ایجاد اقتصادی پویا برای منطقه نقشی فعال ایفا می کند، خانه پدری لازم می داند از همه نمایندگان محترم و مسولین اجرایی که به نوعی متولی و پیگیر احداث فرودگاه بوده اند قدردانی نموده و امیدوار است این اقدام موجب تقویت وحدت و همدلی بین مردم محترم شهرهای ملایر و بروجرد و نهاوند گردد زیرا پس از راه اندازی فرودگاه نه تنها مردم این سه شهر، بلکه دیگر مردم منطقه نیز از برکات وجود آن برخوردار خواهند شد.
نوشته شده در تاريخ 89/04/15 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

فرودگاه ولیعصر(عج) ملایر در شرف احداث است.

 
نماینده ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح احداث فرودگاه ولیعصر(عج) در منطقه حایل شهرستانهای بروجرد- نهاوند وملایرکه از ابتدای سال جاری راکد مانده است بزودی با سفر وزیر راه و ترابری به همدان شروع می شود. "حسن ونایی" روز یک شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات احداث این فرودگاه باید از ابتدای سالجاری به مناقصه گذاشته شده می شد ولی با وجود گذشت سه ماه هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. وی اضافه کرد: به همین منظور و پیرو سوال اینجانب از وزیر راه و ترابری ، نشستی روز یکشنبه (امروز) برای بررسی و برطرف ساختن موانع اجرایی طرح این فرودگاه در تهران انجام می شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه کارشناسان وزارت راه علت اصلی تاخیر در کلنگ زنی این طرح ملی را نواقص فنی عنوان کرده اند افزود: تمهیدات لازم برای کلنگ زنی فرودگاه حضرت ولی عصر(عج) با بیان نقطه نظرهای کارشناسانه و راهکارهای علمی در این نشست مورد بررسی قرار می گیرد. ونایی، گفت: برای احداث این فرودگاه که از نیازهای اصلی منطقه به شمار می رود 450 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. وی اضافه کرد: در صورت احداث فرودگاه حضرت ولیعصر(عج) افزون بر یک میلیون نفر از جمعیت ساکن در منطقه از خدمات باری و مسافری آن بهره می گیرند. فرودگاه ولیعصر(عج) در منطقه ای حایل بین سه راهی نهاوند بروجرد ملایر احداث می شود.

 منبع: خبرگزاری ایرنا
نوشته شده در تاريخ 89/04/14 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر :

 ما نمایندگان ملایر تابع اوامر مقام معظم رهبری هستیم.

 

نماینده مردم ملایر در خانه ملت در گفتگوی اختصاصی با ملایر پرس گفت:انچه مسلم است ما نمایندگان مردم هستیم نه نمایندگان دولت ،ما در حوزه نمایندگی و قوه مقننه قسم خورده ایم که مدافع قانون اساسی و حقوق مردم باشیم. ایشان در ادامه به ملایر پرس گفت :مهمترین دستور کار نمایندگان شهرستان ملایر استفاده از کلیه پتانسیل ها در جهت خدمت به مردم شریف ملایر بوده است و تعامل با دانشگاه ازاد هم در همین چارچوب اتفاق افتاده و ارتقاء دانشگاه ازاد ملایر به دانشگاه بسیار بزرگ یکی از ثمرات این تعامل بوده و ما همچنان تلاش می نماییم در حوزه دانشگاه ازاد دستاورد های بیشتری را داشته باشیم . ونایی همچنین گفت :نظر ما در خصوص طرح وقف اموال دانشگاه ازاد مستنبط از نظر فقهی مقام معظم رهبری بوده ولی هیچگاه به خود اجازه نمی دهیم سر سوزنی از اوامر ایشان تخطی نماییم چون ما خود را سر باز ولی امر مسلمین جهان و انقلاب اسلامی می دانیم و هر لحظه نظر مقام معظم رهبری رادر موضوعی بدانیم به دیده جان می پذیریم . ایشان افزود :ما نمایندگان ملایر تابع اوامر مقام معظم رهبری هستیم ولی در روابط قوای مقننه و مجریه نماینده دولت نیستیم بلکه نماینده مردم هستیم و نمایندگی را هم فرصت خدمت می دانیم. ونایی در پایان این گفتگوی اختصاصی به ملایر پرس گفت: من از همه دلسوزان شهرستان ملایر به ویژه مسئولین ،علما ،بسیجان و همه اقشار حزب اللهی تشکر می نمایم و خود را قطره ای از دریای بیکران بسیج می دانم و حتی از منتقدین اینجانب هم تشکر می کنم.لکن برخی حرکات مشکوک نسب به نمایندگان ملایر و به ویژه اینجانب را از ناحیه کسانی می دانم که غیره بومی هستند وبرخی مراکز اموزش و دانشگاهی را در اختیار خود دارند و سعی می نمایند با ایجاد حا شیه های نقاط ضعف خود را پوشش دهند.

 

منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/04/10 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

40 کیلومتر از راه آهن اراک –  ملایر ریل گذاری شده است.

 

نماینده ملایر با بیان این مطلب به ملایر نیوز گفت: از مسیر 90 کیلومتری خط آهن اراک – ملایر 52 کیلومتر آن در استان مرکزی قرار دارد که تاکنون 40 کیلومتر آن ریل گذاری شده و 12 کیلومتر مابقی هم تا پایان تیرماه انجام خواهد شد. ونایی گفت: با پرداخت اعتبار به شرکت پیمانکار مجری طرح، فعالیت های عمرانی در این مسیر باشتاب بیشتری ادامه دارد و امیدواریم تا پایان تابستان ریل گذاری مسیر تا ملایر کامل شود. وی گفت: براساس تعهدات وزارت راه وپیگیری نمایندگان و مسئولان اجرایی ملایر به یاری خدا، خط آهن اراک ملایر (بعنوان اولین قطعه راه آهن غرب کشور) تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

 

منبع: ملایرنیوز

 

 

نوشته شده در تاريخ 89/04/09 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماينده ملاير:

بروز اختلاف سم مهلک براي سلامت جامعه است.

"امين حسين رحيمي"در جشن "ديدار پدران آسماني" که با حضور خانواده ها و فرزندان شهدا در سالن سينما فرهنگيان ملاير برگزار شد، افزود: دامن زدن به اختلاف هاي جزيي و بي اساس باعث اميدواري دشمنان به مخدوش شدن روند پيگيري آموزه هاي امام راحل، آرمان شهدا و رهنمودهاي مقام معظم رهبري مي شود. وي گفت: دشمنان نظام جمهوري اسلامي هم اکنون از اين اختلافات به سود خود و براي پيشبرد اهدافشان استفاده مي کنند. وي اظهار داشت: بروز و ظهور اختلاف در جامعه و موج آفريني توسط اختلاف افکنان باعث تشتت جامعه و ابهام در تشخيص حق و باطل براي مردم و حتي افراد برجسته وخواص مي شود. وي با اشاره به بصيرت اقشار مختلف جامعه در تشخيص راه درست از طريق پيروي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري گفت:تبعيت محض از ولي فقيه فتنه هاي دشمنان را خنثي مي کند. رحيمي ادامه داد: ملت ايران براي نجات کشور، بايد با تبعيت از ولي فقيه در مسير پدران آسماني حرکت کرده، تا بتوانند جلوي دسيسه هاي آمريکا، اسراييل و قطعنامه هاي آنان بايستند. وي بيان داشت: اگر شهدا و پدران آسماني نبودند، کشور ما امروز در جايگاه اصلي خود قرار نداشت، چراکه آنها بدون اختلاف با دشمن جنگيدند و سرافرازانه به پيروزي رسيدند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/04/08 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر در مقام سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی باقی ماند. 

 با رای گیری انجام شده در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ،امین حسین رحیمی بعنوان مخبراین کمیسیون انتخاب شد. بر این اساس حجتالاسلام علي شاهرخي  به عنوان رئيس؛ موسي غضنفرآبادي نايب رئيس اول و علي اسلاميپناه نايب رئيس دوم ، نيره اخوان بيطرف و غلامرضا اسداللهي دبير و اميرحسين رحيمي نماينده ملاير به عنوان سخنگوي كميسيون قضايي و حقوقي مجلس شوراي اسلامي برگزيده شدند.
 
منبع: ملایرنیوز
نوشته شده در تاريخ 89/04/02 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر :

استان تمام امتيازات ويژه بودن شهرستان ملایر را اعطا كند.

 

حسن ونايي در جمع كشاورزان و توليدكنندگان نمونه شهرستان ملاير با بيان اينكه ملاير يكي از شهرهاي پيشرو در توليدات كشاورزي در كشور است، اظهار داشت: امروز كشاورزان ملايري در سطح استان و كشور جزو كشاورزان نمونه محسوب مي‌شوند كه اين امر يكي از افتخارات اين شهرستان به شمار مي‌رود. وي افزود: شهرستان ملاير يك شهرستان ويژه است و بايد استان تمام امتيازات ويژه بودن اين شهرستان را اعطا كند تا مردم و كشاورزان ما براي انجام برخي كارها هر روز به استان مراجعه نكنند. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: 90 درصد از جمعيت شهرستان از نعمت گاز برخوردار هستند و تا پايان سال جاري 134 روستاي ملاير گازرساني مي‌شوند. وي ادامه داد: در طول 30 سال گذشته 700 قنات در ملاير وجود داشته كه هم‌اكنون اين قنوات در حال احيا و لايه‌روبي هستند. ونايي تصريح كرد: 98 درصد از جمعيت روستايي شهرستان از راه آسفالته برخوردار هستند و محوطه داخلي چهار روستا نيز در سال گذشته آسفالت شده است. وي از آسفالت محوطه 10 روستا در سال جاري خبر داد و اضافه كرد: بايد در راستاي احياي روستاها و ارائه امكانات به آن‌ها كوشيد تا از مهاجرت روستاييان به شهر جلوگيري شود. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي از افتتاح 200 ميليارد تومان پروژه عمراني در سال جاري در ملاير خبر داد و گفت: 200 ميليارد تومان پروژه جديد نيز طي سال جاري شروع به كار خواهد كرد. وي مهم‌ترين چالش كشور را واردات محصولات دانست و عنوان داشت: امروز با جمعيت 70 ميليوني كشور 60 ميليارد دلار واردات داريم كه كشاورزان مي‌توانند با همت بيشتر و استفاده از امكانات از واردات بي‌رويه به كشور جلوگيري كنند. ونايي در پايان بر وحدت و همدلي ميان مسئولان شهرستان تأكيد و خاطرنشان كرد: ايجاد همدلي در شهرستان موجب پيشرفت آن و بالعكس وجود اختلاف سبب عقب‌ماندگي شهرستان مي‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
سوال نمایندگان ملایر از وزیر نیرو

حسن ونایی گفت: در جلسه روز سه‌شنبه این هفته کمیسیون انرژی با حضور مجید نامجو وزیر نیرو، سئوال امین‌حسین رحیمی ، سئوال حسن ونایی نمایندگان ملایر  مورد بررسی قرا می‌گیرد.  ونایی اضافه کرد:سوال ما در خصوص علت عدم تعویض شبکه فرسوده برق رسانی در شهرستان می باشد. وی در ادامه افزود:ما پیش از این تذکر داده بودیم  ولی جواب وزارت نیرو برای ما قانع کننده نبود لذا از وزیر سوال شد امیدواریم پاسخ مناسبی داده شود چون ما در شهرستان حدود 120 کیلومتر شبکه فرسوده داریم و همین مسئله باعث افت ولتاژ در شبکه برق شهرستان شده است. 

منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

واحدهای تولیدی ملایر برای بازپرداخت بدهی یک سال تنفس گرفتند.

ونایی با اعلام این خبر افزود :از انجاییکه  بحران اقتصادی بین المللی با عث شده واحدهای تولیدی  بدهی معوق به سیستم بانکی داشته باشند از سال گذشته رایزنیهای زیادی برای کمک به واحدهای تولیدی شهرستان ملایر داشتیم . نماینده ملایر در ادامه به ملایر پرس گفت:خوشبختانه پی گیریها در این خصوص مثمر ثمر واقع شد و با استمهال بدهی های معوق 26 واحد تولیدی شهرستان ملایر تا پایان سال 89 موافقت شد .ایشان در ادامه افزود :جرایم یک ساله این واحدها هم بخشیده شد.

 

منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

قطعنامه شوراي امنيت کلاهبردار ی سياسي اوباما بود.

 

"حسن ونايي"، با اعلام این مطلب افزود: دولت امريکا از طرفي دولت هاي برزيل و ترکيه را با اصرار و نامه نگاري براي ايجاد زمينه تبادل و گفت و گو در زمينه برنامه هسته اي و تبادل سوخت هسته اي در آنکارا وارد معرکه کرده و از طرف ديگر بعد از بيانيه تهران اقدام به صدور قطعنامه ضدايراني با حمايت سران غربي مي کند. وي با ذکر اينکه اين موضوع بيانگر شخصيت غير قابل اطمينان و کلاهبردار دولتمردان امريکا است اظهار داشت: دولت امريکا به تعبير مقام معظم رهبري روکش مخملي روي مشت آهنين خود کشيده است. وي تصريح کرد: برخي احزاب و طيف هاي مختلف سياسي کشور که همواره گفت و گو با دولت امريکا را به عنوان گزينه اي مطلوب مطرح مي کنند بايد از حرکت ها و موضع گيري هاي نادرست امريکا در برابر حسن نيت هايي که دولت ايران در سه دهه از عمر انقلاب نشان داده عبرت بگيرند. اين نماينده مجلس با ذکر اينکه طيف هاي مختلف سياسي بايد با تحليل دشمني هاي مستمر دولت هاي مختلف امريکا با وحدت، همدلي و تقويت درون گرايي داخلي و ترسيم راهکار مناسب، فضا را براي توسعه و پيشرفت روز افزون کشور در عرصه کنوني مهيا کنند. ونايي، همچنين با ذکر اينکه ملت ايران همواره تهديدهاي غرب را تبديل به فرصت کرده، اظهار داشت: اين تحريم ها افزايش خلاقيت جوانان و شکوفايي کشور ايران را برخلاف پيش بيني هاي سران استکبار به دنبال داشته است. وي دست يابي به انرژي صلح آميز هسته اي،فناوري نانو، موشک هاي دور برد و هزاران طرح و ابتکار ديگر را حاصل تلاش جوانان اين کشور در 30 سال گذشته دانست.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرنیوز

نوشته شده در تاريخ 89/03/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

قطعنامه اخير تلاش غرب براي عدم دستيابي ايران به فناوري هسته اي است.

 

"امين حسين رحيمي"با اعلام این مطلب افزود: با وجود اينکه پيشنهاد تبادل سوخت هسته اي توسط اعضاي گروه وين و دولت آمريکا که يکي از اعضاي گروه وين است اعلام شد ولي آنها بر خلاف پيشنهاد خود ،اقدام به صدور قطعنامه بر عليه ايران کردند. نماينده ملاير در خانه ملت اضافه کرد: اين حرکت نادرست مدعيان حقوق بشر، بار ديگر نقاب را از چهره آنان برداشته و مواضع و نيت نادرست آنها را بيش از گذشته براي جهانيان نمايان کرد. وي گفت: دولت امريکا و حاميانش از دستيابي کشورهاي جهان سوم به فناوري انرژي هسته اي در هراس هستند و با بهانه هاي مختلف دنبال ايجاد موانع در روند دستيابي ديگر کشورهاي جهان به اين علوم هستند. اين نماينده مجلس تاکيد کرد: با وجود اينکه دولت ايران همواره حسن نيت خود را در پايبندي به ان.پي.تي ثابت کرده ولي دولت امريکا به بهانه هاي مختلف سعي در اخلال در روند هسته اي ايران را داشته است. رحيمي تصريح کرد: قطعنامه اخير ثابت کرد که پذيرش هر شرطي از سوي دولت ايران، تغييري در مواضع نادرست دول غربي نسبت به دست يابي ايران به انرژي هسته اي ايجاد نمي کند. وي همچنين با ذکر اينکه امکان تجديد نظر در همکاري با آژانس وجود دارد گفت: نمايندگان مجلس، شوراي عالي امنيت ملي، مجمع تشخيص مصلحت نظام با تبعيت از فرامين مقام معظم رهبري بايد سياستي را در اين خصوص دنبال کنند که منافع ملي کشورمان حفظ شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

20 ميليارد ريال اعتبار به طرح پل غير همسطح ازندريان اختصاص يافت.

 

"حسن ونايي"، با اعلام این خبر افزود: نامه کتبي در خواست اعتبار براي مطالعه اين طرح که به امضاي نمايندگان ملاير رسيده در نشست هفته جاري با معاون وزير راه تقديم وي شد. عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: در صورت جذب اعتبار و تصويب اين طرح، عمليات اجرايي آن در مدت زمان کوتاهي آغاز مي شود. وي گفت: همچنين در نشست با معاون وزير راه و قائم مقام شرکت ساخت و توسعه راه هاي کشور تامين اعتبار و شتاب دادن به روند اجرايي طرح هاي ملي ديگري نظير طرح راه آهن غرب کشور، چهار بانده کرده محور ملاير توره و فرودگاه مورد بررسي قرار گرفت.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرپرس


 

نوشته شده در تاريخ 89/03/27 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

کميسيون هاي تخصصي مجلس نواقص برنامه پنجم توسعه را اصلاح مي کنند.

"حسن ونايي" با اعلام این مطلب افزود: مهمترين هدف گذاري کميسيون ها در بررسي اين برنامه ترسيم اهداف کمي و قابل اندازه گيري در مواد 200 گانه اين لايحه است. نماينده ملاير در خانه ملت افزود: بر اساس آن شاخص هاي پيشرفت توسعه در عرصه فرهنگي، اجتماعي سياسي و اقتصادي طراحي شود. وي گفت: اعضاي کميسيون تلفيق با بهره گيري از توان کارشناسان برنامه اي منسجم و قابل دسترسي در پنج سال آينده با اهداف مشخص و در راستاي سند چشم انداز و سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري تنظيم مي کند. وي اعلام کرد: يکي از اهداف مهم برنامه پنجم توسعه که در کميسيون نيز تصويب شد کاهش نرخ تورم تا هفت درصد است. نمايندگان مجلس از 16 خرداد به مدت 10 روز(کميسيون هاي تخصصي 10 روز و نمايندگان مجلس پنج روز) فرصت دارند نظرات خود را به کميسيون تلفيق بدهند و کميسيون تلفيق نيز از 26 خرداد کار بررسي اين لايحه را آغاز مي کند. بررسي برنامه پنجم توسعه در دو نوبت کاري از يکشنبه هفته جاري آغاز شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرپرس


نوشته شده در تاريخ 89/03/20 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

اختيارات وزير دادگستري افزايش مي يابد.

"امين حسين رحيمي" اظهار داشت: مطابق قانون اساسي وزير دادگستري توسط قوه قضاييه و مجريه انتخاب شده سپس از نمايندگان مجلس راي اعتماد مي گيرد. نماينده ملاير در مجلس شوراي اسلامي اضافه کرد: با وجود اينکه در قانون اساسي وزير دادگستري از جايگاه ويژه اي برخوردار است اما تا کنون وظايف و اختيارات خاصي به وي داده نشده است. وي افزود: واگذار نکردن مسووليت به وزير دادگستري موجب پاسخگو نبودن وي به سوالات نمايندگان مجلس در خصوص مسايل مرتبط با دستگاه قضايي شده است. وي گفت: به همين منظور در نشست روز گذشته کميسيون قضايي مقرر شد اختيار سازمان ها و نهادهاي غير قضايي نظير ثبت احوال، پزشکي قانوني و سازمان زندان ها به وزير دادگستري واگذار شود. عضو کميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: البته در قانون اساسي واگذاري اختيار سازمان زندان ها، ثبت احوال و پزشکي قانون به قوه قضاييه به طور صريح ذکر نشده است. رحيمي گفت: کليات طرح نحوه اجراي اصل 160 قانون اساسي و تبيين وظايف وزارت دادگستري در کميسيون حقوقي قضايي مجلس تصويب شد و جزييات آن نيز در نشست هاي بعدي مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرد. نماينده ملاير در خانه ملت بيان کرد: اين طرح در سه محور تبيين وظايف وزير دادگستري، پاسخگو بودن وزير دادگستري در مقابل نمايندگان مجلس و استفاده مطلوب از ظرفيت وزارت دادگستري است.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/17 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

آرمان‌هاي امام(ره) به صورت جامع و كامل توسط مقام معظم رهبري به بهترين شكل ممكن جامه عمل يافته است

حسن ونايي اظهار داشت: حضرت امام خميني رهبر كبير انقلاب اسلامي شاگرداني داشتند كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي خصوصاً در ابتداي دهه 60 و در كوران تلاطم‌هايي كه منافقان برپا كردند يا مسئله بني‌صدر، ايشان را ياري كردند.نماينده مردم ملاير در مجلس با بيان اينكه منافقان در صدد بودند تا انقلاب را از مسير اصلي آن منحرف كنند، افزود: در اين زمان نيز شاگردان متعهد امام خميني(ره) بودند كه در كنار ايشان راسخ، محكم و استوار ايستادند و شاهد اسقرار نظام جمهوري اسلامي ايران بودند.وي با بيان اينكه آيت‌الله خامنه‌اي از بهترين شاگردان امام خميني(ره) بود، خاطرنشان كرد: آيت‌الله خامنه‌اي به عنوان ايدئولوگ نظام همواره در كنار و همراه امام راحل بودند كه در پايان عمر پر بركت امام نيز شاهد بوديم مجلس خبرگان رهبري به درستي اين فقيه واجد‌الشرايط را كه شاگرد واقعي امام بود به رهبري منصوب كردند.ونايي تأكيد كرد: در طي بيش از دو دهه از گذشت رحلت جان‌گداز امام خميني(ره) شاهد بوده‌ايم كه روز به روز آرمان‌هاي امام(ره) به صورت جامع و كامل توسط مقام معظم رهبري به بهترين شكل ممكن جامه عمل يافته است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/03/17 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

قيام 15 خرداد متأثر از روشن‌بيني و روشنگري امام خميني(ره) بود

 

امين‌حسين رحيمي قيام 15 خرداد را متأثر از روشن‌بيني و روشنگري امام خميني(ره) دانست و اظهار داشت: آن چه 15 خرداد را نسبت به ديگر رخدادهاي تعيين كننده تاريخ كشورمان متمايز ساخته، "ديني " يا به تعبيري "اسلامي " بودن آن است كه توجه به اين امر لازم و ضروري است. وي گفت: قيام 15 خرداد سال 42 اعلام حيات، حضور و تأثيرگذاري دين و مرجعيت شيعه در فرهنگ ملت ايران بود، اگر چه رژيم پهلوي تصور مي‌كرد اين قيام را سركوب كرده اما آينده نشان داد كه خون شهداي 15 خرداد بستر شكل‌گيري انقلاب اسلامي و پيروزي آن را فراهم آورد. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي افزود: اين قيام مهم و حائز اهميت تأثيرات عميقي بر ساختار سياسي- اجتماعي و فكري - فرهنگي ايران گذاشت، به طوري كه به تعبير امام خميني(ره) " اسطوره قدرت ستم‌شاهي را در هم شكست ".
وي اضافه كرد: با اين قيام رشد و آگاهي مردم، قدرت مذهب به وسيله بسيج گسترده مردمي، نقش بارز روحانيت در هدايت كشور و پيوند عميق مردم و روحانيت بر همگان روشن شد. رحيمي در پايان از توجه امام خميني(ره) به قيام 15 خرداد 42 گفت و ابراز داشت: توجه امام خميني(ره) بر اين قيام به دليل ويژگي‌هاي منحصر به فرد آن بود، چرا كه اين قيام، مردمي و برخاسته از تفكرات اسلام‌خواهي آنان بوده است.

 

منبع: خبرگاری فارس/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/17 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

رژيم جعلي اسراييل مقررات بين الملل را نقض کرد.

 

"امين حسين رحيمي" با بیان این مطلب افزود: مطابق مقررات و معاهدات بين المللي که رژيم غاصب اسراييل نيز در ظاهر به آنها پيوسته هيچ کشوري حق ممانعت از حرکت و عبور و مرور کشتي در آب هاي آزاد را ندارد. نماينده ملاير در خانه ملت افزود: علاوه بر اين کمک به افراد نيازمند در سراسر جهان مورد حمايت تمامي دولت ها است و بر اساس معاهدات بين المللي هيچ کشوري حق جلوگيري از ارسال کمک هاي بشر دوستانه به ديگر کشورهاي جهان را ندارد. وي با ذکر اينکه رژيم صهيونيستي با اين اقدام روحيه ددمنشي خود را به نمايش گذاشت گفت: يورش به کشتي صلح موجب تنفر تمامي جوامع و مليت هاي مختلف جهان از اين رژيم جعلي شد. مخبر کميسيون قضايي مجلس با تاکيد بر اينکه شوراي امنيت بايد قاطعانه با اين نوع حرکت ها برخورد کند اظهار داشت: شوراي امنيت بازوي قوي و ضمانت اجرايي ايجاد صلح و جلوگيري از جنگ در جهان است. رحيمي افزود: اگر کشوري امنيت و صلح را در جهان به مخاطره بيندازد شوراي امنيت موظف به برخورد با اين کشور است.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/03/13 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

مباني امام راحل محک مناسبي براي شناخت حاميان ولايت است.

 

"حسن ونايي"با اعلام این مطلب افزود: جامعه کنوني بيش از گذشته نيازمند بازگشت سلايق مختلف سياسي به خط و آرمان هاي امام راحل است. وي اضافه کرد: همه سلايق سياسي بايد در حول وحدت و همدلي آرمان هاي امام راحل را الگويي براي زندگي خود قرار دهند. وي تصريح کرد: اشخاصي که با گذر زمان اسير دسيسه هاي دشمنان نظام شده را نمي توان در خط امام دانست بلکه اينها در نقطه مقابل آرمان هاي امام راحل هستند.
وي تاکيد کرد: اگر چه برخي از اين آقايان از ابتدا در کنار انقلاب بودند ولي در ادامه نتوانستند خود را با آرمان هاي امام راحل تطبيق دهند. ونايي، اجراي عدالت، اعتقاد راسخ به اعتقادات ديني، توزيع عادلانه ثروت در سطح کشور را از مباني اصلي بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي عنوان کرد. اين نماينده مجلس با ذکر اينکه نظام اسلامي بر مبناي عزت جمهوري اسلامي در عرصه داخلي و خارجي است گفت: هر کس به اين مباني خدشه وارد کند از راه و روش امام راحل عدول کرده و بايد با اين اشخاص برخورد شود. هم اکنون بايد احزاب و گروه هاي سياسي که از دامن اسلام دور شدند باعفو مقام معظم رهبري از اين فرصت بار ديگر بر وفاق و همدلي و برادري زير چتر نظام اسلامي برگشته تا در آباداني و توسعه کشور سهيم باشند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا/ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/13 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

کلیات لایحه جرم زدایی از سوء مصرف موادمخدر در مجلس تصویب شد.

 

امین حسین رحیمی گفت: در این لایحه به معتاد به عنوان یک بیمار توجه شده ودولت و دستگاههای مختلف مؤظف می شوند برای درمان این بیماران تلاش کنند. امین حسین رحیمی درجمع خبرنگاران ملایر افزود: در این لایحه پیش بینی شده که اگر این افراد با وجود اینکه دستگاههای ذیربط برای مداوای ایشان اقدام می کنند باز هم به سمت استفاده از مواد مخدر رفتند با آنها به شکل مجرم برخورد شود و برایشان مجازاتهای زندان و جریمه ی نقدی در نظر گرفته شود. وی این لایحه را برنامه ی جامعی برای رفع مشکل معتادان جامعه دانست و افزود: تاکنون برنامه های زیادی برای رفع این معضل اجرا شده که هیچ کدام از آنها به طور کامل موفق نبوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران همدان/ملایرنیوز

نوشته شده در تاريخ 89/03/13 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

نماینده ملایر:

وضعیت بهداشت و درمان ملایر بهبود پیدا کرده است.

امین حسین رحیمی با اشاره به جلسه ی دو ماه پیش بررسی مشکلات بهداشتی شهرستان ملایر با حضور وزیر بهداشت و درمان گفت: در این جلسه تعهداتی برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان ارئه شد که تا کنون به بسیاری از این تعهدات عمل شده است. وی از رفع مشکل کمبود پزشک در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان ملایر خبر داد و افزود : تا کنون 20 پزشک به پزشکان درمانگاه ها و مراکز بهداشتی شهرستان اضافه شده است و دیگر شاهد تعطیلی درمانگاه ها و مراکز بهداشتی به خاطر کمبود پزشک در شهرستان نخواهیم بود.

 منبع: ملایرپرس

نوشته شده در تاريخ 89/03/13 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |

مفصل ترین انتقاد امین حسین رحیمی طی دو سال اخیر پیرامون بیکاری در ملایر؛

 نماینده ملایر:

وضعیت اشتغال در شهرستان ملایر تأسف بار است.

امین حسین رحیمی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا اشتغال را مهم‌ترين مشكل ملاير دانست و تاكيد كرد: عدم ارايه تسهيلات مطابق قرارداد اوليه به احداث كنندگان صنايع توسط بانك‌هاي بخش خصوصي و دولتي، عدم نظارت مطلوب بر هزينه‌كرد تسهيلات در صنايع و نبود ايجاد بازار فروش محصولات وضعيت اشتغال را در شهرستان ملاير تاسف بار كرده‌ است. امين حسين رحيمي تاكيد كرد: وضعيت بهداشت و درمان شهرستان ملاير كه پيش از اين در وضعيت بسيار نامطلوبي بود بهبود يافته اما هم‌اكنون آمار بسيار بالاي بيكاري افراد تحصيلكرده وضعيت بسيار نامطلوبي را براي خانواده‌ها ايجاد كرده و اين درحالي است كه ما هيچ پاسخي براي آن نداريم. وي ادامه داد: مشكلات بهداشت و درمان شهرستان ملاير خيلي بهبود يافته است، پس از برگزاري جلساتي با وزير بهداشت و مديركل استان كه رييس دانشگاه علوم پزشكي همدان است تعهداتي براي بهبود وضعيت بهداشت و درمان ارايه شد كه هم‌اكنون به خيلي از اين تعهدات عمل شده مثلا تعداد بيست پزشك‌ كه كمبود داشتيم تامين و خيلي از مشكلات بهداشتي حل شده است، البته مشكل بهداشت و درمان به صورت كلي هنوز هم وجود دارد چراكه مشكل بهداشت و درمان به اين سادگي قابل رفع نيست اما بحراني كه به دليل كمبود پزشك سبب تعطيلي برخي از درمانگاه‌ها شده بود با پيگيري‌هاي انجام شده و دستورات وزير بهداشت رفع شد و هم‌اكنون شرايط به گونه‌اي است كه مي‌توان گفت وزير به قول‌هايي كه داده بود عمل كرد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ 89/03/12 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
نماینده ملایر:

خدمت به روستادیان، افتخار است.

حسن ونایی خدمت بيشتر به روستاييان را افتخار دولت و خدمتگزاران دانست . وی درهمایش دهیاران ملایر  تصريح كرد: دهياران متن قانون هستند و با تصويب مجلس در سال 89 به عنوان دستگاه اجرايي قانونمند شدند. حسن ونايي با بيان اينكه 98 درصد از روستاهاي ملاير از نعمت گاز برخوردار هستند و 40 روستا نيز در سال گذشته آسفالت شده است از مديران گاز و راه و ترابري شهرستان ملاير تقدير كرد و گفت: تمام اين موفقيت‌ها حاصل نگاه عادلانه دولت به تمام نقاط جغرافيايي كشور است. وي ابراز داشت: در سال گذشته پنج روستاي ملاير آسفالت شده كه امسال اين تعداد به 10 روستا مي‌رسد. نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي افزود: تاكنون مبلغ 7 ميليارد تومان براي طرح هادي در روستاهاي ملاير هزينه شده است.
 
منبع: خبرگزاری فارس/ملایرنیوز
نوشته شده در تاريخ 89/03/12 توسط ش.ن به سرپرستی مجتبی راه وار داودفرامرزی |
.: Weblog Themes By Blog Skin :.